ŽIURKĖS
KAS YRA ŽIURKĖS?
Žiurkės (lot. Rattus) – pelių šeimos graužikų gentis. Jų yra apie 60 rūšių. Lietuvoje – 2 rūšys: juodosios ir pilkosios.
Kūnas 10–30 cm ilgio, uodega maždaug tokio pat ilgio, apaugusi raginiais žvyneliais ir trumpais retais plaukais. Labai vislios, per metus būna iki 3 – 6 vadų, kiekvienoje po 6–12 jauniklių. Lytiškai subręsta 5-6 sav. amžiaus.
Daugiausia laikosi gyvenamuose namuose, miestų kanalizacijos sistemoje, maisto produktų sandėliuose, tvartuose. Minta gyvūniniu ir augaliniu maistu, gadina maisto produktus, kailius, baldus, odą. Aktyvios sutemose ir naktį. Per dieną jos suėda maisto, kurio svoris būna lygus apie 10% žiurkės kūno svorio. Taip pat joms yra būtinas vandens šaltinis, vidutiniškai išgeria apie 30 gramų per dieną.
KODĖL REIKIA NAIKINTI ŽIURKES?
Pasaulyje registruojamos 35 ligos, kurias platina pelės ir žiurkės. Šios ligos žmogui gali būti tiesiogiai perduotos liečiant graužikus, kontaktuojant su jų seilėmis, šlapimu, išmatomis, įkandus ar įdrėskus graužikams (jersiniozė, leptospirozė, pseudotuberkuliozė, žiurkių įkandimo liga, Hanta virusų sukeltos infekcijos, hemoraginė karštinė su inkstų sindromu, Omsko hemoraginė karštinė, Lasa karštinė, limfocitinis choriomeningitas, maras, salmoneliozė, tuliaremija, Pietų Amerikos arenovirusinė infekcija ir kt.) Netiesiogai graužikų platinamos ligos gali būti perduotos per erkes, blusas, uodus ir kitus nariuotakojus, kurie maitinosi infekuotų graužikų krauju ar jų išskyromis (erkinis encefalitas, Laimo liga, riketsiozė, babeziozė, erlichiozė, leišmaniozė, dėmėtoji šiltinė, himenolepidozė ir kt.).
Graužikai taip pat naikina jūsų turtą, o žiurkės, ypač didesnės, gali būti agresyvios ir užpulti netgi suaugusius žmones. Graužikai ardo pastatų izoliacines medžiagas, pragraužia elektros laidus, apgraužia maisto ar kitus sandėliuojamus produktus, apgadina buities daiktus.
Pelės ir žiurkės netoleruoja alkio – be maisto gali gyventi ne ilgiau kaip 3-4 paras, todėl ir jų apetitas labai didelis: šimto žiurkių kolonija per metus gali sudoroti vieną toną maisto. Išbadėjusios žiurkės būna itin agresyvios – neretai suėda mažus viščiukus, žąsiukus, ančiukus, triušiukus, gali užpulti vaikus ir net suaugusiuosius žmones.
KAIP IŠVENGTI PELIŲ IR KITŲ GRAUŽIKŲ?
- Nepalikite graužikams (pelėms ir žiurkėms) maisto, atliekas laikykite talpose su dangčiu, birius maisto produktus laikykite uždarose talpose, graužikams nepasiekiamose vietose.
- Neleiskite graužikams pakliūti į Jūsų gyvenamąjį būstą – užsandarinkite visus plyšius.
- Atsikratykite stovinčio vandens šaltinių ir sutaisyti bėgančius čiaupus.
Jeigu su problema gyventojai nesusitvarko patys, reikėtų kreiptis į profesionalus, kurie gali pasidalinti patarimais apie spąstų naudojimą bei patalpų apsaugą. Esant reikalui, kenkėjų kontrolės specialistai atliks profesionalų graužikų naikinimą – deratizaciją. Šis graužikų naikinimo būdas – tai priemonių kompleksas, apimantis graužikų stebėjimą, atbaidymą, naikinimą naudojant specialius metodus ir priemones.
Mes naikiname žiurkes saugiai ir veiksmingai. Dėl nemokamos pirminės konsultacijos kreipkitės telefonu 8 678 60028.
KODĖL TERĖTUMĖTE RINKTIS UAB „SVEIKATA IR HIGIENA“?
- Galime pasiūlyti lanksčią kainų sistemą.
- UAB „Sveikata ir higiena“ dirbantys kompetentingi bei kvalifikuoti specialistai nemokamai atvyks pas Jus į namus, bet profesionaliai ir atliks objekto apžiūrą.
- Bendradarbiaujant su Jumis bus pasirinktas efektyviausias žiurkių naikinimo metodas.
- Žiurkių naikinimui naudojame tik autorizuotas medžiagas ar priemones, kurios yra saugios aplinkai, žmonių bei Jūsų gyvūnų sveikatai.
- Darbus atliksime Jums patogiu metu.
- Siekdami palaikyti profesionalumą ir suteikti tik aukščiausios kokybės darbus, mūsų specialistai nuolat tobulinasi ir atnaujina žinias mokymuose, seminaruose bei konferencijose Lietuvoje ir už jos ribų.
- Operatyviai ir atsakingai reaguojame į įvairias kasdienes užklausas. Suteikiame kvalifikuotą konsultaciją telefonu apie žiurkių žalos padarinius bei pasekmes.
- Registracija žiurkių naikinimo darbams vyksta kasdien.