Dėmesio!!! Šią mokymo priemonę galite nuomoti.
Nuomos kaina – 50,00 Eur/parai.
Šis treniruoklis suteikia galimybę susipažinti su automatinio elektrinio širdies defibriliatoriaus funkcijomis. Automatinio išorinio širdies defibriliatoriaus (AED) mokomasis įrenginys- tai įrenginys, skirtas pagrindinių gaivinimo įgūdžių bei teisingų defibriliavimo procedūrų mokymui. AED Trainer gali: imituoti kiekvieną gaivinimo pakopą; keisti gaivinimo scenarijus; sukurti dirbtinį širdies ritmą, tiek šoko pagalba, tiek be šoko. Lektoriai valdo „AED Trainer“ su nuotolinio valdymo pultu. Mokomąjį automatinį išorinį defibriliatorių (AED) galima naudoti anglų ir rusų kalbomis.
Dauguma žinome, kad greitoji medicinos pagalba skuba atvykti į įvykio vietą, tačiau laikas bėga ir nelaimę patyrusio žmogaus sveikata ar net gyvybė dažnai priklauso nuo šalia esančių žmonių.
Pirmoji pagalba gali tapti lemtingu žingsniu siekiant išgelbėti žmogaus gyvybę.
Defibriliacija – efektyviausias būdas koreguoti klinikinės mirties metu skilvelių virpėjimą. Šalyse, kuriose pavyko pasiekti, kad defibriliacija būtų atlikta per pirmąsias 3min. nuo klinikinės mirties pradžios, išgyvenamumas padidėjo iki 75%.
Automatinis išorinis defibriliatorius (AID) – tai kompiuterinis prietaisas, kuris analizuoja širdies ritmą, atpažįsta defibriliuojamą ritmą ir atlieka defibriliaciją. Nereikia baimintis, nes įrangą liesti ir atidaryti yra visiškai saugu. Išmokti naudoti defibriliatorių nesunku, tai veiksmingas ir paprastai naudojamas prietaisas. Automatinį išorinį defibriliatorių galima naudoti vaikams nuo vienerių metų amžiaus, tik reikia nustatyti vaikų režimą arba uždėti ant krūtinės ląstos mažesnius elektrodus, skirtus vaikams iki aštuonerių metų.
Kiekviena pavėluota defibriliacijos minutė 10 proc. sumažina išgyvenimo tikimybę. Neatlikus defibriliacijos arba atlikus pavėluotai, išsenka širdies energijos atsargos ir išnyksta elektrinė širdies veikla. Tokia būklė vadinama asistolija. Asistolija negydoma defibriliacija. Todėl svarbu defibriliatorių prijungti jau ketvirtą minutę.
Vertinant nukentėjusiojo būklę negalima nustatyti širdies ritmo sustojimo. Nedelsiant pradėtas gaivinimas garantuoja minimalią kraujotaką, kol bus atkurtas normalus širdies ritmas taikant defibriliaciją.
Kaip naudoti automatinį išorinį defibriliatorių?
Aparatą dėkite šalia paciento galvos, įjunkite ir vykdykite defibriliatoriaus nurodymus.
Išėmę iš pakelio priklijuokite defibriliatoriaus elektrodų lapelius prie nuogos ir sausos krūtinės ląstos, kaip pavaizduota ant elektrodų lapelių. Pirmasis elektrodas klijuojamas dešinėje krūtinės pusėje, žemiau raktikaulio. Kitas klijuojamas kairėje pusėje, į šoną nuo kairiojo spenelio. Jei yra keli gelbėtojai, nenutraukite gaivinimo, kol klijuojami elektrodai.
Defibriliatorius analizuoja širdies ritmą. Nelieskite ir niekam neleiskite liesti nukentėjusiojo. Vykdykite aparato duodamas balso ar vizualines komandas. Paspauskite analizavimo mygtuką, jei to prašo aparatas (jeigu defibriliatoriaus aparatas automatinis, jis tą pats atlieka).
Jei aparatas praneša, kad defibriliuoti nereikia, gaivintojas tegu toliau atlieka krūtinkaulio paspaudimus ir oro įpūtimus. Defibriliatoriaus elektrodų nuimti nereikia, kol atvyks medikai.
Su išoriniu širdies defibriliatoriumi susipažįsta ir sužino, kaip juo naudotis, UAB „Sveikata ir higiena“ organizuojamuose pirmosios pagalbos kursuose (juose įgyjama ne tik teorinių, bet ir praktinių žinių).